Breed inzetbare pinot grigio uit de Italiaanse Langhe met veel structuur en complexiteit. Aroma’s van citrus, appel, tropisch fruit. Mineraal, met hint van boter, toast en bittertje in de afdronk. Door de verfijnde zuren kan de wijn opvallend goed ouderen Lees meer..
Bij een Pinot Grigio die in de Bourgondische stijl op eikenhout is gerijpt, zoals Meira van Einaudi, passen gerechten met wat meer body beter, zoals romige kipgerechten, varkenshaas met kruiden, pasta met champignons, rijkere risotto's met zeevruchten, gebakken zeebrasem met citroen en kruiden, gegrilde zeebaars of zelfs rijkere kazen. Serveertemperatuur 14-16 ºC.
Het oorspronkelijke hart van Poderi Luigi Einaudi ligt in Dogliani, op de heuvels langs de weg van Monchiero en Novello, in het gebied dat grenst aan Monforte d'Alba en Belvedere Langhe. De druiven voor deze wijn zijn afkomstig van de wijngaard die in de cru Madonna delle Grazie ligt op 380 meter hoogte. De wijngaard heeft een kalkrijke mergelbodem en uitzicht op het oosten. Het klimaat is mild continentaal, met koude winters en warme, vaak droge zomers. Deze bijzondere witte wijn, gemaakt van pinot grigio-druiven uit Dogliani, is gevinificeerd volgens de Bourgondische methode, met fermentatie en batonnage in houten vaten gedurende meerdere maanden. In juli wordt de wijn gebotteld en rijpt hij nog 6 maanden op fles. De jaarlijkse productie is zeer beperkt, slechts enkele duizenden flessen.
Poderi Einaudi werd opgericht door Luigi Einaudi, journalist en tevens de eerste democratisch gekozen president van de republiek Italië. Maar Einaudi was ook een econoom. Toen hij in 1897, jong en zonder middelen, zijn eerste boerderij kocht in San Giacomo a Dogliani was hij er van overtuigd dat het revitaliseren en ontwikkelen van de Langhe-regio het leven van de mensen daar zou verbeteren. In 1915 besloot hij een wijnhuis op te richten. Door het kopen van wijngaarden met een unieke ligging en bodemkwaliteit, en door lokale druiven op Amerikaanse onderstammen te enten om de druifluis te bestrijden, bracht Luigi feitelijk de moderne wijnbouw naar de Langhe. De legende vertelt dat Luigi Einaudi nooit een oogst heeft gemist, zelfs niet tijdens de lange jaren die hij in Rome doorbracht. Sinds 1990 is het wijnbedrijf in handen van de 4e generatie, Matteo Sardagna Einaudi, die hiermee in de voetstappen treedt van zijn moeder Paola. De stelregel bij de keuze van wijngaarden is bij Einaudi dat ‘a great wine can only come from a great vineyard and great terroir’. Dankzij aanzienlijke investeringen (van 47,18 ha in 2010 tot de huidige 56,08 ha, waarvan 13,96 hectare is gewijd aan Barolo) wordt Poderi Luigi Einaudi nu erkend als een van de gezaghebbende producenten van Barolo. Dat zie je terug in hun wijnen die diepte, elegantie en een buitengewone levensduur combineren met respect voor de natuur (in de wijngaarden worden biologische gewerkt), traditie en het unieke karakter van elke cru. De cru's San Luigi in Dogliani en Cannubi, Terlo en Bussia in Barolo spreken wat dat betreft tot ieders verbeelding. Sinds Matteo de leiding heeft, zijn er flinke stappen gemaakt in dit dynamische wijnhuis. Zo kwam er een nieuwe kelder, met beproefde en nieuwe vinificatiemethoden, zoals terracotta amfora's. Het onderstreept allemaal Poderi Einaudi's missie om de eigenschappen van het veelzijdige terroir in Dogliani en Barolo op zowel klassieke als moderne wijze tot uitdrukking brengen in haar wijnen.
Breed inzetbare pinot grigio uit de Italiaanse Langhe met veel structuur en complexiteit. Aroma’s ..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenJe winkelwagen is nog leeg!