Fluweelzachte, goudgele, romige chardonnay uit de Pays d'Oc met aroma's van rijpe appels, vanille, geroosterde noten en een hint van roomboterbabbelaars. Plezierig, vol met wit fruit en hazelnootjes. In balans en heerlijk lange afdronk. Veelzijdige wijn. Lees meer..
Een lichtgele wijn die het goed doet als aperitief, bij canapés met zelfgemaakte hummus of baba ganoush, rijke visgerechten, kip uit de oven met groene kruiden, salades, gemarineerde groenten en curries. De Grote Hamersma noemde deze wijn ooit een blanke schoonheid uit het zuiden met grootse plannen. Past ook geweldig bij zomerse gerechten zoals vitello tonnato, pasta’s met gamba’s of sardines, romige risotto’s, milde blauwschimmelkazen en chutneys. Aanbevolen serveertemperatuur 12°- 14°C.
De Grote Hamersma noemde deze wijn ooit een blanke schoonheid uit het zuiden met grootse plannen. En dat is zeker zo, omdat de Zuid-Franse appellation Pays d'Oc gezegend is met een ideaal klimaat voor de productie van witte chardonnay wijnen. De koele bries uit de Atlantische Oceaan in het westen zorgt voor verkoeling in de wijngaarden en de druiven ontwikkelen hierdoor mooie fruitaroma’s. Na de oogst ondergaan de druiven een korte schilinweking en worden dan zacht geperst en vergist in Franse eikenhouten vaten. Ook de rijping van de wijn laat een liefde voor eikenhout zien.
In 1998 richtte Alain Grignon zijn wijnexportbedrijf LGI Languedoc Wines op. LGI Wines werkt in een van 's werelds grootste wijnproducerende regio's met een verbazingwekkende diversiteit aan klimaten, terroirs en wijnpartners. Een van de belangrijkste wijnpartners was Xavier Roger. Xavier Roger komt oorspronkelijk uit Sancerre, het Loire terrein van sauvignon blanc, waar zijn familie een succesvol wijnhuis runt. Na de nodige omzwervingen in Californië en Nieuw Zeeland trad hij in 1999 toe tot het team van LGI. In 2013, toen Alain Grignon met pensioen ging, namen Xavier Roger en Cédric Duquenoy het roer over. LGI werkt samen met de beste coöperaties en particuliere landgoederen om druiven van de hoogste kwaliteit te krijgen. Sinds 1998 maken Xavier en Cédric hiervan wijnen zoals de consument die het liefste drinkt. Soepel, fruitig, toegankelijk en bovenal betaalbaar. Beauté du Sud is daar een goed voorbeeld van.
8 á 12 verse coquilles (diepvries kan ook)
1 el citroensap en rasp
4 plakken dun gesneden Pancetta
½ bloemkool
1 teentje knoflook
3 el koksroom
2 el roomboter
3 el bakolie
1 tl nootmuskaat
grof zeezout
peper
Voor de kruidenolie:
50 ml zonnebloemolie
1 tl kurkuma
1 tl komijnzaak
1 tl venkelzaad
1 tl korianderzaad
3 kruidnagels
1 el citroenrasp
Fluweelzachte, goudgele, romige chardonnay uit de Pays d'Oc met aroma's van rijpe appels, vanille, g..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenJe winkelwagen is nog leeg!