Expressieve witte wijn van macabeu en grenache uit Priorat met aroma's van witte bloesem, citrusfruit en anijszaad. Volumineus met genereuze structuur, delicate zuurgraad, fris steenfruit en citrus, wijn die de complexe grafiet-leisteenbodems weerspiegelt Lees meer..
Dankzij de levendige zuurgraad en fruitige aard zijn blends met macabeu veelzijdig als het gaat om spijscombinaties. De frisse zuurgraad maakt La Font del Moquit een uitstekende begeleider van diverse visgerechten zoals sushi en sashimi gegrilde garnalen, ceviche of vis met citroenboter. Of combineer met lichte pastagerechten, zoals spaghetti aglio e olio, pestopasta of sauzen op basis van citroen. Ook uitsekend bij salades, risotto's en zachte kazen. Serveer op 10° – 12°C.
Priorat, of Priorato, is een wijngebied in Tarragona, ten zuiden van Barcelona. Priorat is het land van de rode wijn, slechts 5% van de geoogste druiven is wit. Garnacha (grenache) en Cariñena (carignan) zijn hier de twee belangrijkste lokale rode druiven. De druiven voor La Font del Mosquit komen van verschillende wijngaarden in Torroja del Priorat. Het terrein bestaat uit diverse leisteensoorten, klei-kalkhoudende stenen en alluviale grond. De macabeu-wijnstokken, die tot wel honderd jaar oud zijn, worden op duurzame wijze geteeld. Biologische certificering is in voorbereiding. Voor het persen worden de oude Macabeu-druiven 12 uur op de schil geweekt. De jongere macabeu- en de witte garnatxa-druiven worden direct geperst. De assemblage van de most en de spontane gisting vinden plaats in roestvrijstalen tanks. De gisting en de daaropvolgende rijping vinden plaats in polyethyleen eieren van 1100 liter.
Bodega Bravo Escos is opgericht door Luis Bravo en ligt midden in het hart van de Priorat. De naam Priorat stamt af van de Priorij van Scala Dei. Rond 1163 vertelt een herder aan een rondreizende priester over een visioen, waarin engelen via een ladder afdalen uit de hemel. Een goddelijke teken, want kort daarna beginnen monniken met de bouw van de priorij van de trap van God. De wijnbouw in dit gebied kun je heroïsch noemen. Steile hellingen, terras wijngaarden in combinatie met de brandende zon, koele zeewind en de mist van de bergen vormen de unieke omstandigheden om wijnen vol karakter en een ongeëvenaarde diepte van smaak en kwaliteit te kunnen maken. Na jarenlang te hebben gereisd als wijnconsulent, belandt wijnmaker Pep Aguilar meer dan 20 jaar geleden in Torroja. Het terroir, de brute energie, en de grote contrasten in het landschap met haar vulkanische grond van leisteen, as en mica, door de lokale bevolking llicorella genoemd, fascineren Pep. Door samen te werken met de natuur en door pure en innovatieve technieken te gebruiken, haalt Bravo Escos het beste uit zowel inheemse druiven (Garnacha en Cariñena) als internationale variëteiten (Syrah, Cabernet, Sauvignon en Merlot). Het resultaat: wijnen met een heerlijke frisheid, elegantie, finesse en spanning.
Expressieve witte wijn van macabeu en grenache uit Priorat met aroma's van witte bloesem, citrusfrui..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenJe winkelwagen is nog leeg!